× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
medytacja

Znajdź ciche miejsce.  Najlepsze jest miejsce, w którym nie słychać telewizji, muzyki, szczekania psów, rozmawiających ludzi ani przejeżdżających samochodów.  To może być dla ciebie naprawdę trudne.

 Być może będziesz musiał udać się gdzieś, aby znaleźć miejsce do medytacji.  Być może będziesz musiał znaleźć grupę medytacyjną wymienioną w lokalnej gazecie, która regularnie spotyka się w cichym miejscu.

 Odkrycie spokojnego miejsca jest naprawdę ważne, ponieważ wiele rozpraszaczy może okazać się zbyt trudne do opanowania i możesz przerwać medytację, gdy tylko zaczniesz.

 Będziesz potrzebował miejsca o przyjemnej temperaturze – nie za gorąco – nie za zimno.  Powietrze wiejące bezpośrednio na ciebie nie przyczynia się do medytacji.  Odkryj miejsce wolne lub stosunkowo wolne od owadów, które będą latać, lądować na tobie, gryźć i tak dalej.  Początkowo te rzeczy mogą cię bardzo rozpraszać.

 Kiedy już znajdziesz ciche miejsce, w którym możesz spokojnie siedzieć do 60 minut, musisz znaleźć wygodne miejsce do siedzenia.  Będziesz siedział od 5 do 50 minut (być może znowu zależy to od ciebie), więc będziesz musiał odkryć postawę, która Ci odpowiada.

 Najprościej było mi usiąść ze skrzyżowanymi nogami i prawą stopą na fałdzie utworzonym przez lewą łydkę i udo.  Nie ma powodu, aby siedzieć dłużej niż 60 minut.
 
 Twoje plecy powinny być proste.  Połóż ręce na kolanach.  Twoje palce naturalnie zwiną się do wewnątrz, jeśli jesteś zrelaksowany, więc po prostu pozwól im to zrobić.  Starasz się znaleźć wygodną pozycję, w której będziesz w stanie zachować czujność, nie zasnąć i nie przewrócić się, gdy jesteś zrelaksowany… a jednak powinieneś być jak najbardziej nienapięty.

 Początkowo nie znajdziesz bezbolesnej pozycji, chociaż możesz spróbować, jeśli chcesz.  Możesz usiąść na poduszce lub poduszce do medytacji.

 Możesz oprzeć się plecami o ścianę, sofę, łóżko, cokolwiek, co pomoże podeprzeć plecy, jeśli masz ból pleców.  Jeśli jesteś gibki, możesz spróbować pozycji pełnego lotosu lub półlotosu, ponieważ są one naprawdę stabilne, a kilka osób może medytować godzinami bez zbytniej irytacji.

 Wiele rzeczy będzie się działo w twoim mózgu… w twoim ciele.  Twoje ciało będzie próbowało przystosować się do pozycji, w której się znajduje. Możesz odczuwać ból.  Może ci być gorąco.  Możesz odczuwać zimno.  Twój oddech może być szybki.  Albo może być powolny.  Twój mózg może być wypełniony myślami.

 Tak wiele myśli, że nie możesz skoncentrować się na żadnej konkretnej myśli.  Możesz poczuć emocje.  Możesz mieć pytania.

 Zobacz całe zamieszanie, przez które przechodzi twoje ciało i mózg, nawet gdy odprężasz się, siedząc w jednym miejscu z zamkniętymi oczami.  Dlaczego jest zamieszanie, kiedy tak naprawdę nic nie robisz, tylko siedzisz?
 
 Oglądając go, zauważysz wiele rzeczy.  Możesz przeglądać uczucia.  Fizyczne zmysły.  Strach.  Sympatia.  Myśli.  Być może obserwujesz swoje myśli, słyszysz je po raz pierwszy iw inny sposób.

 Nie bierz udziału… Po prostu obejrzyj i wyśrodkuj różne rzeczy.  Odkryj, w jaki sposób twoja „uwaga” na coś może odizolować to od wszystkiego, co się dzieje.

 Odkryj także, jak rzeczy łączą się ze sobą.  Jedna myśl stanowi punkt wyjścia dla łańcucha powiązanych ze sobą myśli, które mogą całkowicie odbiegać od pierwotnego założenia.  To jest ta uwaga, której użyjesz, aby skupić się na oddychaniu, obserwując, jak wchodzi i wychodzi z ciała.

 Uważaj się za naukowca lub ucznia.  Jesteś uczniem swojej świadomości.  Twojego ciała i mózgu.  Zobaczysz, co cię kręci.

 Dowiesz się wiele o sobie.  Jeśli masz na to ochotę – po każdej sesji medytacyjnej prowadź krótki dziennik opisujący to, czego doświadczyłeś.